Aby prowadzić sklep internetowy, który będzie zgodny z obowiązującym prawem, należy zwrócić uwagę na całkiem sporą ilość kruczków prawnych, z którymi niestety musi zmierzyć się każdy nowy przedsiębiorca. Ogólnie przyjętą zasadą jest precyzyjnie przygotowany przez właściciela takiego sklepu regulaminu świadczenia usług, który w wirtualnym świecie stanowi umowę jaka łączy sprzedającego z kupującym. Szczegółowe regulacje w tym zakresie można znaleźć w ustawie o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. W art. 9 wyliczono jakie informacje muszą zostać podane konsumentowi, który dokonuje zakupu na odległość, a więc klientowi sklepu internetowego. Niestety wielu właścicieli sklepów internetowych, szczególnie tych nowopowstałych, dopuszcza się kopiowania regulaminów znalezionych na stronach konkurencji. W ten sposób można naruszyć nie tylko przepisy ustawy z dnia 4 lipca 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych, ale też zupełnie nieświadomie przepisać klauzule niedozwolone, które mogą znajdować się w takim regulaminie.
Bądź wiarygodny z iSecure


Podobne wpisy:


Pisząc o serwisach społecznościowych pod kątem ich bezpieczeństwa dla prywatności i ochrony danych osobowych, warto na początek spróbować zdefiniować sobie, czym są takie serwisy. W tym miejscu pozwolę sobie sięgnąć po definicję zawartą na stronach Wikipedii, zgodnie z którą serwisem społecznościowym będzie rodzaj interaktywnych stron www, które są współtworzone przez sieci społeczne osób podzielających wspólne zainteresowania lub chcących poznać zainteresowania innych.


Z nieukrywaną radością chcielibyśmy poinformować, że do zespołu iSecure dołączyła nowa osoba – Iwona Mackiewicz, która będzie odpowiedzialna w firmie za bezpośrednie relacje z Klientami oraz wsparcie sprzedaży usług znajdujących się w naszej ofercie.


Przy okazji realizacji jednego z projektów miałem okazję dość szczegółowo zapoznać się z portalem pobieraczek.pl, o którym od dłuższego czasu jest dość głośno w Internecie. Akurat wczoraj w ich sprawie została wydana decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która nakłada na firmę Eller Services z Gdańska (operatora pobieraczek.pl) karę finansową wynoszącą prawie 240 tyś. zł.